2. holdet KSU Holdturneringen​

​RESULTATER 1. HK

HOLDTURNERING 2020-21 - 4. RÆKKE

​*******************************************************************************************************************

Runde 1

UDSAT

Hvidovre 2 vs Valby 3

*******************************************************************************************************************​

Runde 2

UDSAT

Frederiksberg 4 vs Hvidovre 2

*******************************************************************************************************************

Runde 3

08-12-2020 19:00

Hvidovre 2  vs  ØBRO 7

******************************************************************************************************************

Runde 4

19-01-2021 19:00

Amager 4  vs  Hvidovre 2

*******************************************************************************************************************

Runde 5

09-02-2021 19:00

Hvidovre 2  vs  ØBRO 6

​**************************************************************************

Runde 6

01-03-2021 12:00

Ishøj 2 vs Hvidovre 2

​**************************************************************************

7

20-03-2021

13:00

Amager 3 vs Hvidovre 2


Hvidovre Skakklub

KSU Holdturnering 2020/2021

2. hold opstilling:

1. Arne Walter Larsen

2. Mohammad Zewain

3. Henri Tolba

4. Michael Jen Knudsen

5. Zygmunt Hartman

6. Bjarne Kildeskov

7. Jørn Brandt

8. Torben Kragh

Hjemmekampe:

Den 27. oktober mod Valby 3

Den 8. december mod Øbro 7

Den 10. februar mod Øbro 6

Udekampe:

Onsdag den 18. november mod Frederiksberg 4.

Nordre Fasanvej 81 – 2000 Frederiksberg

Tirsdag den 19. januar mod Amager 4.

Holmbladsgade 71 – Prismehuset Kbh. S.

Mandag den 1. marts mod Ishøj 2.

Vejlebrovej 45 B – Foreningshuset 2635 Ishøj

Lørdag den 20. marts mod Amager 3 – Tapeten Ballerup

Holdleder:

Jørn Brandt – mobil 40 38 92 50

​​

​​Hvidovre Skakklub

​​Hvidovre Enghavevej 2

2650 Hvidovre

Vil du være med?

​Meld dig ind her

Sponsorer

Tlf. 89 89 05 00​​

Facebook​

​Kontakt os​

 
 
 
Nogle felter er ikke udfyldt korrekt